17.07.15

Rabotņički paliek bešā, bet Jelgava turpina iekarot Eiropu

UEFA FK Jelgava FK Rabotnički

2015. gada 16. jūlijā, Jelgavā, Zemgales Olimpiskā Centra futbola laukumā norisinājās UEFA līgas kvalifikācijas turnīra 2. kārtas spēle starp FK „Jelgava” un Maķedonijas FK „Rabotnički”. Tas, ka šā spēle notika, jau pēc savas būtības ir pārsteigums. Pie valdošās apkārt čīkstēšanas par Jelgavas un Latvijas futbola līmeņa, jelgavnieki pārvarēja pirmo kārtu un netaisās atkāpties.

Atšķirībā no pirmās kārtas spēles, jelgavnieki no pirmās minūtes uzsākuši aktīvu uzbrukumu un spēle norisinājās ātrā tempā. Pirms spēles futbola sabiedrībā klīda nostāsts, ka FK „Rabotņički” būs vājāki par iepriekšējo pretinieku (tikai aizmirsa piebilst, ka viņiem izdevās kādreiz pieveikt "Liverpool" un "Skonto") un tāpēc likās, ka jelgavnieku vieglums spēles sākumā ir tīri izskaidrojams. Tomēr pēc piecpadsmit minūtēm kļuva skaidrs, ka maķedonieši nav ar pliku roku ņemami un iziet cauri viņu aizsardzībai nebūs nemaz tik viegli. Lēnām jelgavnieki pārgāja uz spēli aizsardzībā, kurā bija daudz kļūdas, kuras varēja atnest zaudējumu. Bet puiši noturējās. Noturējās pirmo puslaiku un arī lielāko daļu no otra. FK „Rabotņički” vienkārši apšaudīja mājinieku vārtus, bet par laimi gūt vārtus nespēja. Trīs minūtes pirms spēles beigām no sānu līnijas ar kroņa metienu bumbu sodu laukumā ieraida Mārcis Ošs. Kontroli par bumbu neviens neiegūst, tā atlec no zemes un te lecot pāri sev, to vārtos ieraida Ģļebs Kļuškins – 1:0. Atlikušās spēles minūtēs maķedonieši visiem iespējamiem veidiem mēģināja atspēlēties, bet tā arī palika bešā. FK „Jelgava” izcīna uzvaru un sāk gatavošanos izbraukuma spēlei Maķedonijā.